I nfo:)):-*

9. října 2009 v 16:24 | blackangel |  SONIC SYNDICATE
Sonic Syndicate je skupina, hrající melodic death metal/metalcore, která vznikla roku 2002 ve Švédsku.

Jejich tvorba je silně ovlivněna švédskými melodic death metalovými kapelami jako In Flames a Soilwork.

Skupina byla zformována v roce 2002 bratry Richardem, Rogerem a Robinem Sjunnessonovými a původně se jmenovala Fallen Angels. Pod tímto jménem natočili tři dema Fall from Heaven, Black Lotus a Extinction.

V roce 2005 podepsali smlouvu s Pivotal Rockordings, změnili název na Sonic Syndicate a natočili jejich debutové studiové album Eden Fire. Kapela značně koncertovala na domácí půdě za účelem propagace alba Eden Fire po boku skupin jako Avatar.

Na začátku února 2006, během jejich koncertní šňůry s Avatar, skupinu opustil bubeník Kristoffer Bäcklund. Na jeho místo přišel John Bengtsson. Během roku 2006 také odešel klávesista a byl přidán druhý vokálista. Když kapela dokončila koncertní šňůru, začala na začátku března vytvářet nový materiál.

Ke konci listopadu 2007 švédští nováčci vydali na koncertní šňůru s kapelou Himsa a švédskou melodeathovou kapelou Amon Amarth. V létě roku 2006 se skupina zúčastnila soutěže, kterou vyhásili Nucler Blast. Z více než 1500 soutěžících kapel byli Sonic Syndicate vybráni jako jedni ze tří vítězů a byla jim nabídnuta nová nahrávací smlouva. V listopadu vstoupili do Black Lounge Studios, aby nahráli další album s Jonasem Kjellgrenem ze Scar Symetry. Nové album bylo nazváno Only Inhuman a bylo vydáno 18. března 2007.

Skupina také natočila videoklip pro hlavní píseň alba-Denied s proslulým producentem Patricem Ullaeusem. Vokalisté Sonic Syndicate (Richard Sjunnesson a Roland Johansson) také zpívali na kompilačním albu, podobném jako Roadrunner United, pojmenovaném Nuclear Blast All-Stars: Out of the Dark společně s bývalým kytaristou Soilwork - Peterem Wichersem.

Skupina také účinkovala na Wacken Open Air Festival v roce 2007.V roce 2008 vydala skupina album Love And Other Disasters a zavítala i k nám na BasinFireFest.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama